Repríza závěrečné performance letošího TTM


Přijďte na jedinou reprízu.
Kdo ji neuvidí teď, už nikdy nebude mít příležitost.

Buranteatr, Brno, Kounicova 22, 30.11.2018 v 19 hodin

Vstupenky rezervujte na admin@skolatm.cz, kapacita sálu je omezená.
Vstupné/příspěvek na pronájem sálu je 120,- Kč


plakát ke stažení zdeTÝDEN TVOŘIVÉHO MYŠLENÍ 2015

PLUMLOV
9. – 16.8.2015


plakát ke stažení zde


_________________________________________________


TÝDEN TVOŘIVÉHO MYŠLENÍ 2014

PLUMLOV
3. – 10.8.2014

_________________________________________________

V souvislosti s naším působením na Plumlově je třeba připomenout, že jsme letos oslavili malé – pětileté jubileum.

Letošní workshop byl ale výjimečný také tím, že jsme výtvarný program nepodřídili přípravě a realizaci vizuální produkce – performance. Abychom si trochu „odpočinuli“ a také zažili něco jiného, vsadili jsme na výsostně inspirativní téma – SVĚTLO – a jako vrcholnou akci TTM 2014 připravili ve sklepení pod kamenným sálem na plumlovském zámku nevšední výstavu výtvarných artefaktů.

Bezprostředně po příjezdu do „našeho“ mlýna (Penzion ve mlýně), kde pokaždé žijeme a tvoříme, nejprve na všechny účastníky čekalo několik výtvarných etud, zaměřených na rozvoj kreativního myšlení. Nechyběl samozřejmě ani tradiční brainstorming, tentokrát s naběračkou na med a se stavebnicí květinové dekorace. Výsledky opět mnohé udivily!

V průběhu dalších dní se činnost účastníků kurzu soustředila na vlastní projekty, vztahující se k ústřednímu tématu. Tak se postupně zrodila kolekce zajímavých kreseb, maleb, objektů, instalací i fotografií, které využívají nejen přirozené světlo (oheň), ale zejména umělé – žárovky, UV světlo, LED technologie, a to jak
v přímé osvětlení, tak ve stínohře či projekci. Společné úsilí dokonce zaujalo
i média – místní tisk (Prostějovský deník) a Olomouckou televizi, odkud přijeli nasbírat materiál na reportáž.

Závěrečnou výstavu za účasti cca 50 návštěvníků otevřela „malá“ světlená performance a zejména několik akusticky interpretovaných písní vokální skupiny MEGAFON. Spřátelená kapela čtyř skvělých mužných hlasů (Hromčík-.Hromčík-Hromčík-Daňhel) naladila tón celému večeru, který pokračoval samostatným koncertem Megafonu v kamenném sále.
_________________________________________________


TÝDEN TVOŘIVÉHO MYŠLENÍ 2013

PLUMLOV
4. – 11.8.2013

_________________________________________________

Už počtvrté se letos v Plumlově u Prostějova uskutečnil náš tradiční letní výtvarný workshop - TÝDEN TVOŘIVÉHO MYŠLENÍ.
A tradičně se sem sjela také skvělá sestava nadšených mladých výtvarníků, převážně žáků a studentů výtvarného oboru ZUŠ V. Kaprálové v Brně (současných i bývalých). Nejmladšímu je totiž 15 let, nejstaršímu už přes 30...
V rámci osmidenního tématického programu je všechny čekala (kromě řady výlučně výtvarných úkolů, kreativních her a cvičení) zvláště příprava společného díla, výtvarně-pohybové performance. Ta se totiž stala v minulých ročnících úspěšnou součástí Plumlovského léta.
Stěžejní částí přípravy originálního autorského představení byla samozřejmě výtvarná stránka projektu, zejména tvorba objektů-kostýmů. Pro letošní workshop jsme záměrně zvolili netradiční a málo používaný materiál – plasty. A to v nejrůznější podobě: tenké i silné čiré i barvené fólie, bublinkové fólie, polyuretany, polotovary z polypropylenu i PVC, syntetický textil. Zdánlivě nezpracovatelný a esteticky problematický plast však účastníci kurzu maximálně využili a objevili spoustu jeho možností. Například také při tvorbě scény, sestavené z lehkých geometrických modulů, propojených girlandami nařasených mikroténů. Na ně se také při premiéře částečně promítalo krátké tématické video.
Na scénický pohyb tradičně mnoho času nezbylo, a tak bouřka, která se nad otevřenou scénou přehnala přesně v termínu prvního vystoupení, přišla všem účinkujícím vlastně vhod.
O to více si mohli návštěvníci plumlovského zámku vychutnat sobotní premiéru zbrusu nové performance s názvem „EPHEMERA“ (jepice), která se vzdáleně inspirovala alegorií bratří Čapků „Ze života hmyzu“. A výtvarníci nezklamali: kostýmy se vyvedly luxusně – zvláště roháči, motýli, housenka, moucha, kudlanka.. (asi bychom měli vyjmenovat všechny). Tak jim na závěr za úžasný výtvarný i scénický výkon skládáme velkou poklonu! A díky také všem, kteří se „točili“ okolo a nebo nám drželi palce -
v čele s úžasnou rodinkou Śafranových z Penzionu Ve mlýně, který jsme letos opět na týden proměnili ve skladiště...


plakát ke stažení

pozvánka ke stažení..